Organizatorzy

Polskie Radio S.A. od 1925 roku zapewnia Polakom powszechny dostęp do dorobku narodowej i światowej kultury oraz nauki, edukuje i informuje, tworząc wspólnotę języka, idei i wartości.
Polskie Radio w swoich programach prezentuje szeroki wachlarz tematyczny.
Obok serwisów informacyjnych i specjalistycznych emituje audycje publicystyczne, popularno-naukowe, edukacyjne, poradnicze, zdrowotne, społeczne, religijne, familijne oraz kształtujące postawy patriotyczne i obywatelskie.
Oferuje również programy rozrywkowe, audycje satyryczne i kabaretowe.
W warstwie muzycznej prezentowane są niemal wszystkie gatunki. Polskie Radio to także największa i najbardziej dostępna sala koncertowa – dzięki transmisjom melomani mogą uczestniczyć w najznakomitszych wydarzeniach muzycznych światowych filharmonii i oper.

Bogatą ofertę programową prezentują cztery ogólnopolskie anteny – Jedynka, Dwójka, Trójka oraz Czwórka – Radio z Wizją. Ofertę uzupełnia Polskie Radio dla Zagranicy, posiadające 7 redakcji językowych i portal www.thenews.pl, uznany w 2010 roku przez prestiżowy tygodnik „The Economist” za najlepsze źródło informacji o Polsce w języku angielskim.
Polskie Radio to także pełny serwis wiadomości z kraju i ze świata. Informacyjna Agencja Radiowa przez całą dobę oferuje serwis tekstowy i dźwiękowy z zakresu polityki, gospodarki, historii i kultury.
Portal Polskieradio.pl prezentuje bogactwo informacji, serwisów tematycznych i multimediów.

Polskie Radio przez 11 lat było organizatorem Pikniku Naukowego, od roku 2008 współorganizuje tę imprezę razem z Centrum Nauki Kopernik.

www.polskieradio.pl

Centrum Nauki Kopernik jest jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Jego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki.

Na ponad 400 interaktywnych eksponatach zgromadzonych w sześciu galeriach tematycznych Centrum Nauki Kopernik samodzielnie eksperymentować mogą osoby w każdym wieku. W Teatrze Robotycznym, jednym z najbardziej oryginalnych projektów CNK można oglądać sztuki, w których występują roboty - RoboThespiany.
Laboratoria, dostępne dla zwiedzających powyżej 13 roku życia, pozwalają na przeprowadzanie doświadczeń z czterech dziedzin: biologii, chemii, fizyki i robotyki.
W planetarium Niebo Kopernika, na 16-metrowej kopule, odbywają się projekcje pozwalające oglądającym na zanurzenie się w prezentowanej rzeczywistości. Poruszają one różnorodne tematy popularnonaukowe - astronomiczne, przyrodnicze, a także etnograficzne.

Centrum Nauki Kopernik to także debaty, dyskusje, warsztaty, działania z pogranicza nauki i sztuki a także wiele nowatorskich form. Podejmują one często trudne tematy (np. projekt GENezis, dotyczący problemów współczesnej biotechnologii), zachęcając uczestników do wymiany poglądów.

www.kopernik.org.pl
Pliki do pobrania
Copyright © 2012 Polskie Radio SA i Centrum Nauki Kopernik