Organizatorzy

Polskie Radio SA od 1925 roku zapewnia Polakom powszechny dostęp do dorobku narodowej i światowej kultury oraz nauki, edukuje i informuje, tworząc wspólnotę języka, idei i wartości.

Polskie Radio w swoich programach prezentuje szeroki wachlarz tematyczny.
Obok serwisów informacyjnych i specjalistycznych emituje audycje publicystyczne, popularno-naukowe, edukacyjne, poradnicze, zdrowotne, społeczne, religijne, familijne oraz kształtujące postawy patriotyczne
i obywatelskie.

Oferuje również programy rozrywkowe, audycje satyryczne i kabaretowe.
W warstwie muzycznej prezentowane są niemal wszystkie gatunki. Polskie Radio
to także największa i najbardziej dostępna sala koncertowa – dzięki transmisjom melomani mogą uczestniczyć w najznakomitszych wydarzeniach muzycznych światowych filharmonii i oper.


Bogatą ofertę programową prezentują cztery ogólnopolskie anteny – Jedynka, Dwójka, Trójka oraz najbardziej nowatorska z anten Polskiego Radia Czwórka – Radio z Wizją, nadająca również jako telewizja. Uzupełnieniem oferty jest Program dla Zagranicy posiadający 7 redakcji językowych i dwa portale obcojęzyczne: www.nachrichten.pl oraz www.thenews.pl, uznany w 2010 roku przez prestiżowy tygodnik "The Economist" za najlepsze źródło informacji o Polsce w języku angielskim. Polskie Radio to także pełny serwis wiadomości z kraju i ze świata.

Informacyjna Agencja Radiowa przez całą dobę oferuje serwis tekstowy
i dźwiękowy oraz specjalistyczną dokumentację z zakresu polityki, gospodarki, historii i kultury. Polskie Radio przez 11 lat było organizatorem Pikniku Naukowego, od roku 2008 współorganizuje tą imprezę razem z Centrum Nauki Kopernik.

www.polskieradio.pl
 
Centrum Nauki Kopernik jest jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji, ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością.
Jego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki. Misję tę realizuje poprzez udostępnianie interaktywnych wystaw, laboratoriów oraz organizując nowatorskie wydarzenia  programowe.
Na ponad 400 interaktywnych eksponatach zgromadzonych w sześciu galeriach tematycznych Centrum Nauki Kopernik samodzielnie eksperymentować mogą osoby w każdym wieku. W Teatrze Robotycznym, jednym z najbardziej oryginalnych projektów CNK można oglądać sztuki, w których występują roboty – RoboThespiany.
Laboratoria pozwalają na przeprowadzanie doświadczeń z czterech dziedzin: biologii, chemii, fizyki i robotyki.
W planetarium Niebo Kopernika, na 16-metrowej kopule, odbywają się projekcje pozwalające oglądającym na zanurzenie się w prezentowanej rzeczywistości. Poruszają one różnorodne tematy popularnonaukowe – astronomiczne, przyrodnicze, a także etnograficzne.
Centrum Nauki Kopernik to także działalność programowa: debaty, dyskusje, warsztaty, działania z pogranicza nauki i sztuki a także wiele nowatorskich form.

www.kopernik.org.pl

 
Pliki do pobrania
Copyright © 2009 Polskie Radio SA i Centrum Nauki Kopernik