Zrób sobie radio - konkurs

Specjalny konkurs związany z 16. Piknikiem Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik ruszył 2 kwietnia na antenie radiowej Jedynki. Główną nagrodą jest radio cyfrowe.

Co zrobić, żeby wygrać? Skonstruować radio, które odbiera z modulacją amplitudy (AM), czyli w zasadzie na falach długich, ewentualnie średnich czy krótkich. Może być lampowe lub tranzystorowe, duże lub małe, zasilane z baterii czy też ogniwem słonecznym, z pomysłową, zabawną obudową (zainspirowaną tematem przewodnim tegorocznego Pikniku, czyli „Energią”) – to tylko niektóre rozwiązania. Możliwości jest wiele, dziennikarze Programu 1 liczą na wyobraźnię słuchaczy. Oczywiście odbiornik powinien być bezpieczny w użytkowaniu.

Zgłoszenia zawierające 2 zdjęcia (jedno ze schematem technicznym radia, drugie przedstawiające jego wygląd) oraz ok. 30-sekundowy filmik w formacie MP4 (potwierdzający, że odbiornik działa), należy składać za pomocą formularza dostępnego na stronie jedynka.polskieradio.pl/zrobsobieradio.
Dziennikarze Programu 1 będą opowiadać o projektach słuchaczy od poniedziałku do piątku po godz. 17.15, w audycji „Popołudnie z Jedynką”.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia, do północy.
Wyłonienie zwycięzcy nastąpi 12 maja na scenie głównej Pikniku, przed godz. 12.00. Nagrodą główną będzie radio cyfrowe ufundowane przez Polskie Radio. Pozostałe cztery osoby otrzymają gadżety Programu 1 oraz vouchery do Centrum Nauki Kopernik. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Programu 1 Polskiego Radia po 12 maja.

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.
 
Pliki do pobrania
Copyright © 2009 Polskie Radio SA i Centrum Nauki Kopernik